Kurs Kobiet - Krav Maga - Edycja XI

W dotychczasowych dziesięciu edycjach kursu samoobrony dla kobiet zorganizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu przy współpracy ze Stowarzyszeniem Krav Maga Polska, przeszkolonych zostało już blisko 500 Pań.

 

Na zajęciach teoretycznych została przekazana Paniom wiedza z zakresu prewencji kryminalnej dotycząca m.in. bezpiecznych zachowań oraz sposobów unikania zagrożeń. Natomiast podczas zajęć praktycznych nauczyły się Panie podstawowych reakcji na zagrożenia, przede wszystkim chwytów, które mogą być wykorzystane przy próbie wyrwania torebki czy pobicia. Dowiedziały się Panie również, jak i gdzie uderzyć napastnika, by działanie było skuteczne oraz w jaki sposób unikać zagrożeń i rozpoznać potencjalnych napastników.

 

W dniu 4 maja 2010 roku o godzinie 17.00 na terenie Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, przy ul. 25-go Czerwca 66 (duża sala) odbyło się zakończenie XI edycji Kursu samoobrony dla kobiet, w którym wzięło udział 61 uczestniczek. Na terenie szkoły zostały przygotowane scenki sytuacyjne dotyczące różnych zagrożeń czyhających na kobiety w miejscach publicznych m.in. niekulturalne zaczepki, próba gwałtu itp. Na zakończenie kursu uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty. Gościem specjalnym zakończenia kursu był aktor Tomasz Karolak.

 

 

Realizacja: WPM