Krav Maga RadomSekcje afiliowane Stowarzyszenia Krav Maga Polska

Krav Maga

Krav Maga to prosty, szybki i skuteczny system samoobrony i walki, który cały czas ewoluuje dostosowując swoje techniki obrony do realnych zagrożeń z jakimi możemy się spotkać w codziennym życiu. System ten nie opiera się jak większość sztuk walki na filozofii, a jego główna myśl brzmi jednoznacznie:

Podstawowym zamysłem twórcy tego systemu Imi Lichtenfeda było wykorzystanie systemu w służbach mundurowych ze względu na czas i ujednolicenia szkolenia. Dlatego system na początku swego istnienia został wprowadzony do wojska, policji oraz jednostek specjalnych.

Z czasem Imi Lichtenfeld skoncentrował się na dostosowaniu Krav Maga dla ludności cywilnej, aby zwykły obywatel – mężczyzna, kobieta czy też dziecko mogło uniknąć zagrożenia w skuteczny sposób.

W Krav Maga kładzie się nacisk na szybkość, wytrzymałość, siłę i dostosowanie technik obrony do ataku, wykorzystując uderzenia głową, rękami, łokciami i nogami na różne części wrażliwe ciała napastnika począwszy od oczu, gardła, skończywszy na strefie krocza. Ponadto znajdują się techniki obrony i walki w parterze oraz z wykorzystaniem w samoobronie przedmiotów codziennego użytku jak torebka, klucze, parasolka, dezodorant, bilon itp.

W systemie ze względu na gradację zagrożenia oraz sytuacji broniącego stosuje się cztery zasady:

zasada i

Unikaj miejsc i sytuacji niebezpiecznych.

zasada iI

Jeżeli znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji, to oddal się
z tego miejsca jak najszybciej.

zasada iii

Jeżeli znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji i nie możesz się z niej oddalić, to walcz używając wszelkich dostępnych przedmiotów, które mogą ci pomóc.

zasada iv

Jeżeli znalazłeś się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji, nie możesz się oddalić i w zasięgu nie ma żadnych przedmiotów, które można by było w walce wykorzystać, to walcz w sposób maksymalny, nie stawiając sobie żadnych ograniczeń.

Więcej informacji na temat systemu Krav Maga znajdziesz na stronie Stowarzyszenia Krav Maga Polska.

Ten system jest dla Ciebie – dołącz do nas.

Pierwszy trening jest GRATIS.

Wybierz sekcję dla siebie:

Radom

Krav Maga dorośli i młodzież

Radom

Krav Maga Kids

Grójec

Krav Maga dorośli i młodzież

Grójec

Krav Maga Kids