Krav Maga RadomSekcje afiliowane Stowarzyszenia Krav Maga Polska

Stowarzyszenie (SKMP)

Stowarzyszenie Krav Maga Polska (SKMP) powstało w 2001 r. z inicjatywy Jacka Silskiego, Włodzimierza Kopcia i Piotra Tarnawskiego. Jest jedną z pierwszych organizacji Krav Maga w Polsce. Od początku swej działalności SKMP stawiało sobie za cel propagowanie bezpiecznego i zdrowego stylu życia poprzez nauczanie zasad moralnych oraz technik systemu Krav Maga w oparciu o założenia twórcy systemu – Imiego Lichtenfelda. Siedzibą SKMP od początku istnienia jest Poznań, gdzie powstawały pierwsze sekcje treningowe firmowane logiem Stowarzyszenia.

W 2002 r. Stowarzyszenie Krav Maga Polska zostało jedynym oficjalnym przedstawicielem Europejskiej Federacji Krav Maga Richard Douieb (największej organizacji Krav Maga na świecie, zrzeszającej ponad 20 000 członków) w naszym kraju, utrzymując ten status do dnia dzisiejszego.
Na zlecenie Wojska Polskiego Stowarzyszenie Krav Maga Polska opracowało i wdrożyło w polskiej armii program Walki W Bliskim Kontakcie, który jest nauczany i wykorzystywany do dnia dzisiejszego.

Z czasem Stowarzyszenie zaczęło się rozrastać o kolejne miasta licząc dzisiaj blisko 30 sekcji treningowych i ponad 500 aktywnie działających członków, co czyni z niego największą tego typu organizację w Polsce. Kardę instruktorską stanowi ponad 40 osób, które stale rozwijają swoje umiejętności biorąc udział w kursach, seminariach i obozach treningowych organizowanych przez SKMP w Polsce oraz EFKM R.D. na Świecie.

Członkowie Stowarzyszenia Krav Maga Polska w swoich codziennych postępowaniach kierują się następującym kodeksem:

  1. Kierowania się w swoim postępowaniu zasadami:
    • Uczciwości
    • Opanowania
    • Skromności
  2. Respektowania postanowień statutowych i wewnętrznych Stowarzyszenia Krav Maga Polska.
  3. Okazywania szacunku instruktorom i innym uczestnikom zajęć.
  4. Używania technik Krav Maga wyłącznie w czasie treningów lub w samoobronie.
  5. Przyczyniania się do tworzenia atmosfery przyjaźni, szczerości i życzliwości.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na oficjalną stronę Stowarzyszenia Krav Maga Polska, gdzie znajdziesz informacje nt. historii, działalności i aktualnych wydarzeń.